Girişimler

Güvenli İnternet & Proxy Cihazı Mbox V1

Yüksek çekim gücüne sahip mobil WiFi hizmeti veren borsa ve iş adamlarına yönelik ekstra güvenlik alt yapısı ve ağına sahip taşınabilir durumda olan MBOX V1’i geliştirmiş bulundum. Mobil işletim sistemi ile yüksek çekim gücü için ilave olarak sinyal güçlendirici entegre ettim. Bunun dışında, geliştirdiğim bu cihaz, İnternet paylaşımı ve güvenlik sızmalarına karşı yüksek önlemlerle donatılmıştır.

 

Teknik Özellikler: 
İşlemci : Dual-Core, MT8312, Cortex A7, 28nm., 1,2GHZ
3D İşlemci : MALI 400 MP
RAM : 1GB DDR III
Dahili Flash : 8GB Flash
İşletim Sistemi : Android 4.4
Ekran : 7″,TN, 1024×600 LED backlight
Touch Panel : G+F
Batarya : 3.7V, 3000 mAh
Sensör : Accelerometer, auto-rotation
Micro kart Slot : Up to 32 GB
SIM Kard Slot : 1 GSM + 1 WCDMA
Kapak : Metal
Boyutlar : 186x108x9.5
Net Ağırlık : 300g
Bağlantılar : 3G built-in module, GSM 850/900/1800/1900, WCDMA 2100, Bluetooth v 3.0(A2DP stereo sound), Wİ-Fİ 802.11 b/g/n, FM-radio
Model : Mbox v1
5 saate kadar kablosuz pil ömrüyle gün boyu kullanım
Aynı anda en fazla 5 cihaz bağlanma
Süper hızlı ve güvenli 3G LTE internet bağlantısı
100Mbs

 Çok yakında yüksek bir işlemciye ve donanımına sahip V2 yi hizmete sunmuş olacağım.

BTC Meaning

Zaten önceden içinde bulunduğum borsa ve kripto para sektörüne uzun bir aradan sonra geri dönmüş bulunmaktayım. Geri dönmem ile birlikte boş durmayarak direkt BTC ve Borsa alanlarında çeşitli atılımlar sergilemiş bulunuyorum. Kripto para borsasının tüm özellikleriyle uğraştığım kesindir. Lakin, özellikle BTC Meaning yani BTC madenciliğine yöneldiğim doğrudur. BTC Meaning doğru yapıldığı takdirde ciddi kazançlar sağlayan bir iş olduğunu biliyoruz. Lakin, özellikle Asya ve Asya’nın çeşitli bölgelerinde yasal bir şekilde yürütülen çok ciddi kazançlar söz konusu değil. Ancak, yine de bu bölgelerde yapılan kazançlar tatmin edici diyebilirim. 

Yurtdışında çeşitli yerlerde uzaktan bağlantı yöntemi ve sunucular aracılığı ile elektrik + gerekli diğer makinelerin temini halinde bu iş hâlâ profesyonel ve kazançlı bir şekilde yapılabiliyor. Bu çalışmaları sanal sunucular üzerinde de yapmak tabii ki mümkün. Lakin, sanal sunucular üzerinde yapıldığı takdirde riskler genel olarak artıyor diyebiliriz. Ancak, sanal sunucu üzerinde yapılan BTC Meaning yapılabilecek kazançlı işler arasında gösteriliyor. Dünyamız gün geçtikçe gelişiyor, yeni yeni cihazlar ve teknolojiler ortaya çıkıyor. Yani bir bakıma dünyamızın artık teknoloji ve bilim dünyası olduğunu söylememiz çok doğru olur. Artık, teknolojisiz hiçbir şey yapılamaz hale geldi. Bu yüzden teknolojiyle düşman olmak yerine teknolojiye yönelip onla iyi işler yapmak geleceğimiz adına en mantıklı ve en doğru iş olacaktır. 

Sanat Atölyesi

Karaköy’de bulunan sanat ve yaratıcı atölyenin kapıları herkese açık. Sanat ve Teknoloji dallarını birleştirmeyi hedefleyen atölye ücretsiz olarak haftanın açık olduğu günleri ve saatleri içerisinde ücretsiz olarak hizmet vermektedir.