Sanat

Amazon Satış Mağazası

Sanat ile aslında çok eskiye dayanan bir arkadaşlığım bulunmaktadır. Heykel ve alçı ile alakalı çalışmalarım bundan yaklaşık 25 yıl önceye dayanmaktadır. Fakat ne zaman bunu fark ettin ve ortaya çıkardın diye soracak olursanız, içimdeki resim ve müzik aşkı 2017 yılından sonra oluşmaya başladı.

Resim:

Resime olan ilgimi ve yönelimimi keşfetmem, kapanış evremin sonunda yani 2020 başlarında kendini gösterdi. Bir çeşit terapi olarak kendime uyguladığım bu yol çok işe yaradı. Açıkçası sizlere de şiddet ile tavsiye ederim mutlaka denemelisiniz. Kişisel olarak kendimden bahsedecek olursak, hemen hemen bir hiç bir tarzda sabit kalmadan bulduğum her materyale resim yaptım. Eski ahşap parçalara, kartonlara, kağıtlara, çuvallara hatta bir gece hiç bir şey bulamadığımda çarşafa yapmak zorunda kalmıştım. İşin içine farklılıklar sokmak için mum, sprey GİBİ çeşitli parçalar kullanıyordum. Hatta son çalışmalarımda antika pazarından edindiğim eski müzisyenlerin nota defterlerinin üzerine çalışmalar yapmaya başladım. Olukça ilgin ve farklı çalışmalar oldu. Duvar boyama ve büyük tablolar üzerinde denemelerim oldu. Bu çalışmalarım eskisine göre çok daha profesyonel şekilde devam ediyor. Bildiğiniz gibi ilham perisini kaçırmamak gerek. Bir an o tutkuyu yakaladığınızda, elinizde hangi iş ile uğraşıyorsanız hemen bırakıp ilham duyduğunuz şeye odaklanmalısınız. Bu sayede çok ilginç eserler ortaya çıkarabilirsiniz.

Heykel:

Heykel konusunda gelişimimi, çocukluk yıllarımda bu konuda usta olan birisinin yanında çıraklık yapmama borçluyuz diyebilirim. Her alanda olduğu gibi küçük yaşta mesleğin tozunu yutunca illa ki başarılı olunuyor. Ustam çok çeşitli şeyler yapıyordu. Bunlara örnek vermek gerekirse; heykel, alçıdan oluşan tablolar gibi o yaşta çocuğun ilgisini çekecek çalışmalardı. Yani zihnim bunları o tarihlerde nasıl heves ile izlemiş ise hala eksiksiz duruyor desem yeridir. Resim ve Heykel gibi alanlara dalışım aynı anda denebilir. Heykel olarak alçılardan, ytong tuğlalardan yararlandım. Açıkçası sonuca baktığımızda da yeteneksiz sayılmaz. Kendimden hiç beklemediğim kadar estetik eserler ortaya koydum. Elime sadece bıçak ve keser alarak başladım. Bu iki malzeme ile gerçekten güzel çalışmalar çıkardığıma inanıyorum

Alternatif Akımlar:

Bulduğum her objeden bir şeyler üretmeye başladım. Aynı zamanda boş içecek kutularından minyatür heykelcikler yaptım. Mumluk gibi şeyler ürettim. Bunların yanı sıra ahşap üzerine bir kaç denemem oldu, fakat ortalığı çok batırdığım için pek yönelemedim. Ama yinede pes etmeden devam ettim. Eski lastiklerden sehpalar, büyük su petlerinden puflar yapmak gibi alternatif şeyler üretmeye devam ettim. 2015
Karaköy de bulunan 3 katlı harabe bir yapıyı, kendi sorumluluğum altına alarak yenileme  ( restorasyon ) çalışmalarına başladım.  Gerekli tadilatları gerçekleştirerek tam anlamıyla V.İ.P denilebilecek bir alana dönüştürdüm.

ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish