Yatırım Danışmanlığı

Başlangıç​

1980’li yıllar babamın önderliğinde inşaat işlerine adım attık. Ailem çok zor şartlar altında demircilik, inşaat gibi sektörlerde boy gösterirken, bende onların yanında sektörün en temel noktalarına el atmaktan ve ustalığa yakışan o tozları yutmaktan kendimi hiç geri çekmedim. Ailem yıllar boyu yağmur, çamur diye düşünmeden tüm güçleriyle çalıştılar. Hatta öyle ki beni de yetiştirmek adına okul tatilleri başta olmak üzere her fırsatta yanlarında götürüyorlardı. Malum benim haylaz kişiliğim, içi içine sığmayan afacan çocuk bu yaşta bunlara ilgi duymasam da, baba sözü bizde emir gibidir. Şimdi diyorum ki iyi ki zorla götürmüşler iyi ki bu eller inşaatın içinden geçti. 

Çok demir kestim , çok etre yaptım, çok çivi topladım. Bazıları elime ayağıma battı 🙂 Hatta öyle ki çok canımın sıkıldığı bir gün kaçmaya çalışırken Yaşar amcama yakalandım. Üstüne bir tokat o vurdu bana. Bütün bu olanları şimdi anlıyorum ki her şey benim içinmiş, iyiliğim içinmiş. Onların bunca zorlu şart altında çalışıp alınlarının teriyle kazandığı o helal paranın kıymetini şimdi çok daha iyi anlıyorum. 

Yusuf amcam ve Mehmet amcam gurbette, Fransa’da yıllar boyu çalışarak kendilerini geliştirerek vatan topraklarına geri döndüler. Daha sonrasında burada müteahhitlik yapmaya başladılar. Babamın da onlara el uzatması, ahlaklı ticaretleri sonucu kısa zaman içerisinde çok büyük başarılar elde ettiler. Sanırım ailemdeki  başarının temel sebebi; Ahlak,adalet ve nereden geldiğimizi unutmayışımızdan kaynaklanıyor. Bu ahlaki yapının en büyük örneği, mekanları cennet olsun iki dedemden gelmektedir.

 Şuan ailem başta İstanbul ve Türkiye olmak üzere gerek Fransa temelli yurtdışı gerekse diğer ülkeler ile çeşitli iştirakler içinde bulunuyor. İnşaat, otomotiv ve çeşitli yatırımcılık sektörlerinde hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyorlar. Zaten amacım paslı çivi toplayan Murat’ı, ailemin aşıladığı bilinçli, ahlaklı bir birey olma yolunda iyi konumlara getirmekti. Çok şükür belli başarıları genç yaşımda elde ettim. Fakat neden çok daha iyisi olmasın?

Hedeflerim:

Ailemin hazırlamış olduğu bu zemini, kendi alt yapım ile birleştirerek, günümüz teknolojisi ve yeteneklerim doğrultusunda, yatırım, gayrimenkul, inşaat gibi çeşitli sektörlerde başarılı ve devamlı işler yapmak.

Gayrimenkul Danışmanlığı​

Çeşitli yatırım alanları üzerinden araştırmalar yürüterek doğru yatırımcılık adına eğitim almaya  devam ediyorum. Gayrimenkul, lüks taşıtlar, ( otomotiv, yat, uçak ) arazi gibi yatırımlar hakkında hem öğrenmeye hem de bildiklerimi sizlere aktarmaya son sürat devam ediyorum.

Uygun fiyatlı kiralık ya da satılık müstakil yapıları, cazip lokasyonlar da tadilatlı yada tadilatsız olacak şekilde hizmete sunabilirim. Sizler için belirli lokasyonlar da otel, apart gibi işletmeye dönüşüme  uygun hazır mülkler ayarlayabilirim. Eski depo, fabrika gibi yapılar üzerinde tadilat ve gerekli hazırlıkları gerçekleştirdikten sonra dizaynını yaparak sizlere teslim edebilirim.

Eğer bir yatırım yapmak ve arsa, tarla , ev , araba gibi şeyler satın almak istiyorsanız, bana başvurabilirsiniz. Hem vergisel açıdan siyasi politikaları güncel bir şekilde takip ediyorum, hem de sürekli bu sektörün içinde olmanın verdiği tecrübeler doğrultusunda size yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

Acil olarak satmak istediğiniz tüm gayrimenkullerinizi uzun yıllardır bu sektörde olan tecrübeli yatırımcılarım sayesinde hızlı şekilde çözüm odaklı çalışmalar yürüterek sonuca ulaştırabilirim. Farklı sektörlerde yapacağınız yatırımları öncesinde bana bildirmeniz durumunda, yapacağınız yatırımın tüm olumlu ve olumsuz kısımlarını raporlayabilirim. Bu sayede legal ve illegal yaşanacak bütün sorunların araştırmasını yaparak önüne geçmiş olabiliriz. Yapacağınız yatırımın ne kadar güvende kalacağı veya bilir kişilerin bu konuda ne düşündüğüne dair detaylı veri toplayarak sizlere sunabilirim.

Olası bir problem yaşamanız durumunda, örneğin yatırımlarınız başınıza legal olmayan şekilde bir takım sorunlar geldiğini varsayalım.  Sizlere bu gibi konuyla ile nasıl başa çıkılacağını ve en hızlı şekilde nasıl çözüm üretileceğini öneriler aracılığı ile aktarabilirim. Uzun süredir bu sektörde boy gösterdiğim ve sürekli olarak sorunları birebir yaşayarak başa çıkmayı öğrendiğim için, kolaylıkla sizlere yol gösterebilir ve problemlerinizi giderebilirim.

 Sizlerde yatırım danışmanlığı konusunda işbirliği yapmak isterseniz web sitemde bulunan iletişim kısmından ulaşabilir, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

2020

Karaköy bulunan yeni bir bina tutmuş durumdayım ve gerekli tadilat aşamalarında yakında başlayarak görseller yine kendi web sitemden paylaşacağım.

Görmüş olduğunuz gibi gayrimenkul sektörüne küçük yaştan girmenin ve ahlaklı eğitim almanın meyvelerini topluyorum. Daha önceki projelerimde olduğu gibi bundan sonraki yapacağım projelerde de kişisel web siteme ilgili görselleri yükleyeceğim.

2019

Yine Karaköy de bulunan 4 katlı harabe bir binayı emin ellere emanet ettiler. mahcup etmeyecek şekilde çalışmalara başladım. Giriş katını sanat atölyesi ve cafe konseptine çevirdim. Üst katlarını ise ev haline dönüştürdüm, ikisi arasında geçiş ve uyum inanılmaz oldu.

Bina adına yaptığımız bazı işlemler ise ; elektrik sistemlerinin sıfırdan çekilmesi, su tesisatının sıfırdan çekilmesi, banyoların sıfırdan yapılması, çamaşır odaları, kapılarının tadilatının yapılması, merdivenlerinin ve korkuluklarının onarılması, çatının tamir edilmesi, duvarlarının tamir edilerek izole edilmesi, yerlerin halı kaplanması, güvenlik kamera sistemi gibi bir çok alanı, yıllar önce paslı çivi toplayan Murat tek tek düzenledi.

2019

Karaköy de bulunan 2 katlı bir depoyu uzun yıllar denemeler ve tasarımlar yapmak adına kiraladım. Henüz oranın tadilatına başlamadım fakat yakında başlamayı düşünüyorum.

Toplam alanı 250 m2 yüksek tavan, taş tuğla duvarlara sahip olan bu yapıyı yakın bir süre içerisinde tadilat yaparak loft bir sanat atölyesi yada loft bir daire gibi insanı huzur ve mutluluk dolduracak bir alana çevirmek için çabalıyorum. 

İnşaat ve Mimarı alanında çalışmalarım

2015

İnşaat ve Mimarı alanında çalışmalarım​
Karaköy de yer alan bir binanın en üst katını yakın bir arkadaşımın özel talepleri doğrultusunda özel konsept bir tasarım ile geliştirmem, herkesin ilgi odağı haline gelmişti. Çok beğenilen bu daire bol bol misafir ağırladı.

2015

Karaköy de bulunan 3 katlı harabe bir yapıyı, kendi sorumluluğum altına
alarak yenileme  ( restorasyon ) çalışmalarına başladım.  Gerekli
tadilatları gerçekleştirerek tam anlamıyla V.İ.P denilebilecek bir alana
dönüştürdüm.

ArabicEnglishFrenchGermanRussianTurkish